Jak změnit citlivost těla

Posted by   Jaroslava Soukupová     Různé   views (6)
Vnímání vlastního těla je zásadní schopností pro spokojený život. Díky taktilnímu systému můžeme vyhodnotit, co je nám příjemné a co nepříjemné. Nejnovější poznatky (i moje vlastní osobní zkušenost) v oboru ergoterapie a senzoriky ukazují, že nepříjemné vjemy a pocit, jako je třeba lechtání, lze změnit v příjemné. Pojďme se podívat, jak na to.

Taktilní systém a jeho vliv na naši pohodu

Posted by   Jaroslava Soukupová     Různé   views (6)
Kdy se cítíme v pohodě? Když je nám dobře po psychické i fyzické stránce. Dnes se budeme zabývat pohodou fyzickou. Kdy je nám dobře v těle a jak to poznáme? Vyhodnotí to naše smyslové systémy. Jedním z nich systém taktilní nebo-li hmatový. Pokud je tento systém funkční, umíme si zajistit pohodlí. Pokud však vyhodnocuje hmatové podněty jinak než je obvyklé, může to způsobovat velmi silné nepohodlí v těle. To následně vede k nepohodě psychické, ani

Jak rozvíjet hyperaktivní dítě

Posted by   Jaroslava Soukupová     Různé   views (44)
Jedním z výrazných projevů odlišně dozrávající nervové soustavy je hyperaktivita. Jde o projev významně ovlivňující život v rodině i ve společnosti. Podívejme se na to, jakým způsobem je možné tuto poruchu kompenzovat, zlepšit tak rodinnou pohodu a podpořit rozvoj dětí s touto poruchou.

Tři tipy pro zklidnění dítěte a zlepšení jeho pozornosti

Posted by   Jaroslava Soukupová     Různé   views (46)
Porucha pozornosti patří mezi nejčastější projevy atypicky dozrávající nervové soustavy. Na první pohled jsou většinou patrné jen její negativní vlivy na pracovní či školní výkon a na fungování v běžném životě. V tomto článku se budeme zabývat možnou příčinou i tím, jak pomocí několika jednoduchých aktivit tyto projevy korigovat či eliminovat.

Hyperaktivita či porucha pozornosti? Zaměřte se na smysly

Posted by   Jaroslava Soukupová     Různé   views (33)
Hyperaktivita či porucha pozornosti? Zaměřte se na smysly.V posledních letech čím dál více rodičů v každodenním životě se svými dětmi čelí problémům, které mohou mít základ v neurodivergenci čili odlišném vývoji nervové soustavy dětí. Proto jsme si pro vás připravili soubor článků, rad a tipů z praxe, které by vám mohly pomoci tyto problémy řešit tak, aby negativně neovlivňovaly náladu a provoz ve vaší rodině a aby vaše dítě bylo podpořené ve
Showing 1 to 5 of 10 (1 Pages)